Volejbalová Dřevěnice

Největší volejbalový turnaj v České republice s tradicí již od roku 1954

61. ročník

61. ROČNÍK – 1. víkend

První polovinu největšího a nejpopulárnějšího volejbalového turnaje v republice byla opravdu velmi úspěšná, nastoupilo na ní celkem 90 týmů v osmi věkových a výkonnostních kategoriích, to je přes sedm set hráčů a hráčečk!

Úroveň zejména extraligy mužů byla znamenitá, finále před kamerami České televize velmi dramatické a bojovné. Humrům Perštejn se tak podařila odveta za loňský jubilejní ročník a tentokrát VK Karbo Benátky 2:0 (25:23 a 25.23) porazili.

Humři Perštejn: Škach, Bohm, Vokál, Veselý, Král, Koláčný a Kauler

VK Karbo Benátky: Novák, Ticháček, Filip Nesvačil, Starý, Čermák, Marek Nesvačil a Steffan

Dále: 3. Fatra Zlín, 4. ČZU Praha B, 5. Eurositex Příbram, 6. Odolena Voda, 7. Dukla, Liberec, 8. ČTU Praha A.

Představila se i kadetská reprezentace České republiky.

Nejlepší hráče: Martin Bohm (Humři Perštějn)

Kvalitní byla i elitní soutěže žen, do které věnoval pohár i ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Pořadí: 1. Slavia Praha, 2. TJ Mělník B, 3. Madeta České Budějovice, 4. TJ Mělník A, 5. Stavební fakulta Praha, 6. Loko Liberec.

Nejlepší hráčka: Markéta Hanzlová (Slavia Praha)

Oblíbenou kategorií zejména mezi diváky jsou i veteráni

Pořadí nad 40 let: 1. Nemilosrdná fronta, 2. Prasyl Mladá Boleslav, 3. Praga Praha, 4. TJ Semily, 5. Liberec, 6. TJ Jičín

Pořadí nad 50 let: 1. Slavia Hradec Králové, 2. Bižu Jablonec – Oldies, 3. Zvičina

Seniorky: 1. Lokomotiva Liberec, 2. ČZU – Čůzy, 3. Canonky Kralupy.

Mládežníků se nesešlo příliš, je to bohužel trend celého Českého volejbalu, že antuka a dorostenky či dorostenci si moc nerozumí.

Pořadí dorostenců (junioři + kadeti) :

1.Kózova máma Dansport, 2. Slavia Hr. Králové, 3. Velké Meziříčí, 4. Dukla Liberec A, 5. SKP Ústí n. L., 6. Dukla Liberec B

Nejlepší hráč: Šimon Pokorný (Kózova máma Dansport)

Dorostenky (juniorky + kadetky): 1. Bazz Inka České Budějovice, 2. Jako loni, 3. Nakládačky, 4. No name, 5. Vyhaslé hvězdy, 6. Tlusté a zběsilé

Nejlepší hráčka: Karolína Vaňková (České Budějovice)

MISS turnaje: Dana Schejbalová (Hořice)

Dočkali se i domácí, když tým Dřevěnice A vyhrál kategorii I. a II. liga mužů

Pořadí: 1. Dřevěnice A, 2. TJ Turnov, 3. Tambor Dvůr Králové B, 4. Tambor Dvůr Králové A, 5. Spartak Modřany, 6. Loko Česká Lípa.

2. víkend

61. ročník byl určitě úspěšný a nic na něm nezměnil ani nedělní podvečerní déšť, s ním si pořadatelé i hráči poradili. Sobota se vydařila – hrál se velmi kvalitní volejbal, zápasy skončily až dlouho večer, atmosféra byla skvělá, večer příjemně teplý.

Muži krajské přebory (36 týmů): 1.Slavia Hr. Králové B, 2. VK Žižka, 3.Modřany, 4.Sojky Dvůr Králové, 5.Sklenařice, 6.Reichenberger SV


Ženy krajské a okresní přebory (33): 1. Brusinky Hr. Králové, 2. Bacardi team, 3.Bábo(f)ky, 4.Pepermintky, 5.Láska, 6.Ďula v Londýně

Závěrečná neděle byla zaměřena také na akci Sportuj s námi, kterou připravila Česká unie sportu ve spolupráci s Českými drahami, Českou televizí a také s Regionálními deníky. Ceny přišla předat a improvizovanou besedu ráda podstoupila patronka tohoto projektu, olympijská vítězka ve snowboardcrossu, Eva Samková.

Část odpoledního programu shlédli a závěrečný ceremoniál absolvovali i předseda ČUS Miroslav Jansta, jeho poradce pro legislativu Michal Kraus a předseda představenstva Českých drah Daniel Kuruc.

Ostře sledovanou kategorii mixů (startovalo 38 kolektivů) vyhráli Hroši ze Dvora Králové.

Pořadí: 1. Hroši, 2. To nevymyslíš, 3. Hobiti, 4. Vesmír, 5. Umakartové čelo, 6. Prasylice

Hrála se i volná soutěž (14 týmů).

Pořadí: 1. 6 Tomíků, 2. Mašov-náves, 3. Sokol Dř věnice, 4.Veľká Turná, 6. Slavoj Praha.

Copyright © 2017 | Všechna práva vyhrazena | Volejbalová Dřevěnice